محل تبلیغات شما

شرکت موکل پرونده ای را به من ارجاع دادند با موضوع تقاضای صدور دستور تخلیه و تحویل موضوع اجاره محل و تجهیزات.

در بررسی پرونده اولین سند لازم برای مطالعه سند پیمان اجاره بود. وقتی به عنوان نگاه کردم قرارداد اجاره درج شده بود. به متن که رسیدم: ماده 1: موضوع قرارداد را بدین گونه قید کرده بودند: اجاره یک دستگاه سنگ شکن و یک با دفتر اداری با ملحقات آن».

مشکل:

دادرس در همین بدو امر به متفاوت بودن موضوع اجاره اشاره کرد. دستور فوری تخلیه و تحویل ملک صادر شد ولیکن دستور تحویل تجهیزات و ملحقات مشمول رد دعوا قرار گرفت.

مستند دادرس:

عنوان قرارداد اجاره بر امکان دلالت ندارد و نه بر تجهیزات. بنابراین قواعد قانون روابط موجر و مستاجر در خصوص ملک مصداق دارد اما از حیطه ی تجهیزات و ابزار و ادوات خارج است و نیاز به دادخواست مجزا با خواسته اام به تحویل به استناد دادنامه صادره در پرونده تخلیه ملک دارد.

نتیجه:

دستور فوری تخلیه و تحویل صادر شد. اما دادخواست اام به تحویل تجهیزات قراردادی منجر به صدور قرار تعیین وقت 4 ماهه در دادگستری گردید البته با تأمین خواسته ی صورت گرفته نگرانی شرکت موکل رفع شد اما زمان و هزینه ی نگهداری و عدم النفع حاصله برآمد عدم دقت در تنظیم قرارداد بود.

اجاره ملک و تجهیزات

این روزها حال هیچ کس خوب نیست ... هیچ کس

من و یک تیمارستان خوبیم

تحویل ,اجاره ,تجهیزات ,تخلیه ,قرارداد ,دستور ,تخلیه و ,و تحویل ,و تجهیزات ,موضوع اجاره ,تجهیزات و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

oveis hosna